Mimořádná akce pro školáky: COVID-19

Doba, kdy děti nechodí do školy a zůstávají doma, se dá využít k tomu, aby si vylepšily své anglické dovednosti.

Díky poznatkům neurověd spojených s moderní online technologií využívající umělou inteligenci se žáci mohou učit i doma. Online program podobný počítačové hře, který v prvním kroku připravuje mozek na angličtinu, se přizpůsobuje znalostem žáka s každým kliknutím myši a asistuje mu při trénování jazykových dovedností.  

„Zejména v této době, kdy s dětmi nemůžeme pracovat ve škole, je tohle cesta, jak zajistit, aby se děti v angličtině dále zdokonalovaly. S programem, ale plánuji pokračovat i až se děti vrátí do školy, protože program děti baví a pomáhá jim, “ říka Martina Weinhöferová,  učitelka na 1. stupni ZŠ Hany Benešové v Borech.

Je to podobné, jakoby vedle sebe žáci měli učitele, který s každou odpovědí dokáže analyzovat, co už žák umí, a podle toho pokládá další otázku. Nejprve, ale program učí to, co žádný jiný program na světě nedokáže. Trénuje rozlišování anglických hlásek a posiluje kognitivní funkce v angličtině. Žáci se tak mnohem rychleji zdokonalí v porozumění i výslovnosti a učení angličtiny jim pak jde mnohem rychleji.

Teď, když děti nemohou do školy, roste zájem o tento program a my jsme žákům přidali zdarma i online asistenta anglického čtení, který navíc dokáže sledovat výslovnost žáka při plynulém čtení a opravovat ho, takže děti se mohou učit pravidelně angličtinu i doma a až se vrátí do školy, budou lépe schopni angličtinu používat.

Program vytvořený neurovědci na první pohled připomíná dětskou počítačovou hru, jde ale o velmi sofistikovaný nástroj posilující schopnost učit se a vstřebávat angličtinu přirozeným způsobem tak, jako by to byla druhá mateřština.

Jde o učení v angličtině, kdy se program přizpůsobuje úrovni studenta a optimalizuje tak rychlost, s jakou student v angličtině postupuje. Tímto způsobem se angličtinu ve světě již učí více než 3 milióny studentů. Tato výuka je vhodná jak pro úplné začátečníky, tak i pro pokročilé studenty. U nás je využívána zejména na základních školách, ale hodí se i na střední a školy.

Vzhledem k současné pandemii koronaviru školíme bez omezení zdarma na dálku učitele angličtiny a další zájemce, kteří chtějí tento program svým žákům nebo dětem nabídnout. Donedávna byl program k dispozici jen v těch školách, kde se učitelé vyškolili a svým žákům spravovali uživatelské účty.

„Jsme ohromeni a nadšeni solidaritou českých učitelů, kteří jsou v této době ochotni spravovat účty i žákům z jiných škol, kde se zatím žádní učitelé nepřihlásili, ale rodiče žáků mají zájem své děti do programu zapsat. Díky tomu se program dostává k mnohem většímu počtu žáků.“

Program asistent anglického čtení je k dispozici zdarma až do konce školního roku pro všechny žáky používající program Fast ForWord (scilearn.cz). Vyškolit se zdarma může každý učitel angličtiny, který chce pomoci žákům pracovat s programem a to i pokud nemá své žáky a chce pomoci žákům z jiných škol.

Zde najdete více informací o akci pro učitele. A pokud jste rodič a chcete program pro své dítě, víc informací pro Vás jako rodiče s možností vyzkoušet si demo je zde >>.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů