Why Is the Sky Blue? – článek, video, materiály ke stažení

Vědí vaše děti, proč je obloha modrá a občas má i jiné barvy? Teď mohou zjistit, proč tomu to tak je, a ještě se při tom přiučit řadu nových slovíček v angličtině.

Všechno najdete v novém videu ze série STEM (Science, Technology, Engineering, Maths) článků a videí připravovaných ve spolupráci s anglickým časopisem JUMP.

Články STEM připravujeme pro žáky základních škol jako další možnost koupat se v angličtině. Pokud vaše dítě chodí do online kroužků angličtiny s programem SciLearn English, tenhle článek bude mezi těmi, o kterém v něm povedou diskuzi. A nebojte se, že to vaše dítě nezvládne. Pokud doma pracuje se SciLearn English, tak ho naši zkušení lektoři povedou tak, aby i tenhle článek pro něj byla další možnost ověřit si, že angličtina se mu hodí i k jiným věcem než jen k vyplňování nudných cvičení ve škole.

A pokud vaše dítě ještě do kroužku nechodí, tak to můžete napravit – stále ještě je pár volných míst online kroužcích pro děti 1.-3. třída, 4.-6. třída i těch nejstarších 7. – 9. třída. V každém kroužku si téma proberete na jiné úrovni, ale vždy to obohatí slovní zásobu vašeho dítěte i sebedůvěru, že v angličtině toho už spoustu zvládne.

Video, které patří k článku z JUMPu

Článek k videu

Článek najdete v březnovém čísle časopisu JUMP. Pokud se teprve rozhodujete, zda časopis JUMP pro své dítě objednat, zde je náhled článku. Ale mějte na paměti, tohle je jeden z mnoha článků a cvičení, které vašemu dítěti zlepší angličtinu!


Chcete vědět víc o tom, proč je nebe modré? Podívejte se, jak to dětem vysvětluje NASA zde.


Pracovní listy k článku a videu

Pracovní listy včetně správných odpovědí si stáhnete na stránkách časopisu JUMP zde.

Pokud se vám článek a video líbí, nezapomeňte nám dát like nebo poslat komentář na našem YouTube kanálu, kde najdete i další videa z této STEM série.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů