What we can see – video, text, karty a pracovní listy s experimenty ke stažení

Máme pro vás další video a hromadu materiálů ke stažení, které vytváříme ve spolupráci s anglickým časopisem pro školáky JUMP.

Tentokrát jsme ve STEM (Science, Technology, Engineering, Maths) tématu vybrali SVĚTLO a to, jakým způsobem ho vlastně vidíme, a jak se světlo dokáže různě zrcadlit, odrážet a/nebo úplně vstřebat do předmětů. Pojďme se tedy společně podívat na to, co vše v tomto čísle časopisu JUMP můžete v rámci rubriky STEM najít a hlavně – vyzkoušet!

Video „What we can see“

Videem vás budou provázet rodilé mluvčí Sarah a Sofia, které celé téma srozumitelně a názorně představí a uvedou děti do světa, kde si světlo hraje s naším zrakem. Podívejte se na video a nezapomeňte se přihlásit „SUBSCRIBE“ k odběru dalších videí z našeho YouTube kanálu.

Článek a obrázkové flashkarty

What we can see? je sice článek z prosincového čísla časopisu JUMP, ale díky zajímavému tématu, jakým světlo je a obklopuje nás dnes a denně, je stále aktuální.

Každý měsíc vybíráme jedno téma, kterému se věnujeme nejen v textové formě, ale také ve videu a dalších doprovodných materiálech, které slouží k procvičení nové slovní zásoby a pochopení celku. Tak jako vždy je téma součástí rubriky STEM (Science, Technology, Engineering, Math) a tyto články STEM připravujeme pro žáky základních škol jako další možnost objevovat svět v angličtině. Proto je sdílíme i s Vámi, aby i Vaši malí objevitelé mohli vstřebávat svět kolem nás nejen v mateřštině, ale rozvíjeli i svou angličtinu.

Zajímá Vás, jak jednotlivé texty z rubriky vypadají a jak jsou sestavené? Níže přikládám obrázky stránek 6, 7 a 8 přímo z časopisu JUMP (číslo 12/2020 s titulkem Love of candles). Pokud ještě časopis JUMP neodebíráte, můžete si ho pořídit v eshopu nakladatelství Gradus.

Experimenty se světlem

Toto číslo je opět napěchované nejen texty, ale najdete tu i pracovní listy ke stažení v PDF na stránkách časopisu JUMP. Díky těmto podpůrným materiálům můžete s dětmi doma novou slovní zásobu procvičovat a pomůžete jim lépe pochopit to, co se právě naučily.

Pracovní listy jsou v tomto čísle zaměřené velmi prakticky! A to je něco, co pomáhá velmi dobře ukotvit a zapamatovat si nová slovíčka v tom správném kontextu. Součástí tohoto tématu je např. cvičení „Light hunt“ – je to forma hry, kterou můžete hrát i Vy a všichni ostatní doma a užijete si mnoho zábavy. Princip spočívá v tom, že hledáte předměty, které dělají se světlem to, co je v připraveném pracovním listu napsané, a následně je tam napíšete. Můžete si dát i soutěž, kdo jich najde více 😉 Další list nabízí dva skvělé experimenty tedy „Light Experiments“! Ty jsou součástí videa, kde Sarah a Sofie jednotlivé pokusy vysvětlují a názorně předvedou. Poté už přichází na řadu pracovní list, do kterého vyplníte odpovědi na otázky. Ba co více, experimenty jsou velmi jednoduché a zvládnete si je společně vyzkoušet i doma, takže až budete mít odpovědi napsané, není nic jednoduššího, než si to ověřit a vyzkoušet.

Nezapomeňte, že pokud si chcete pracovní listy vytisknout, je potřeba si je stáhnout v PDF na odkazu výše. Tady jsou jen náhledové obrázky, abyste věděli, co na vás čeká. A ještě prozradíme, že ke stažení najdete i řešení k těmto pracovním listům 🙂

Zábavná angličtina na doma

Stále přemýšlíte, jak Vašemu školáčkovi pomoci se zlepšením a hlavně s posunem v angličtině? Mám pro Vás dobrou zprávu – jde to velmi snadno, efektivně a hlavně – formou hry! A to děti opravdu baví a ani si neuvědomují, že se vlastně učí.

Vypadá to jako počítačová hra. Obrázky, animované postavičky, mluvená řeč a zvuky, které vám po každém pokusu dají vědět, zda jste odpověděli správně či ne, takže váš mozek hned ví, co si má pamatovat a co ne. A i když to vypadá jako hra, nenechte se mýlit. Mozek se učí pokusem a omylem v ohromné frekvenci kolem 800 pokusů za hodinu. Trpělivě s vámi trénuje vše, co je potřeba. Jakmile začínáte odpovídat správně, program vám začne přidávat na obtížnosti.

O čem je řeč? SciLearn Egnlish program, který byl vytvořený týmem neurovědců a umožňuje mnohonásobně rychlejší učení angličtiny. Je vhodný pro začátečníky i pokročilé, pro děti i dospělé, do škol i na doma.

Pokud Vás zajímá, jaké možnosti nabízí a co všechno umí, můžete se přihlásit buď k přístupu do demo verzenebo se podívejte přímo na bonusovou nabídku pro školáky s možností přerušit na prázdniny.

Učitelé angličtiny na ZŠ! Obohaťte výuku angličtiny zajímavými STEM články, videi a pracovními listy

Chcete udělat z výuky angličtiny nezapomenutelný zážitek? Máme pro Vás něco, co Vaše studenty zavede za hranice běžné učebnice - fascinující spojení angličtiny a STEM témat (Science, Technology, Engineering, and Mathematics)!
V naší široké škále 15 článků se spoustou doprovodných materiálů (audio, video, pracovní listy), které vycházeli jako součást anglického časopisu JUMP pro začátečníky (jazyková úroveň A0 – A1, vhodné pro 3. – 7. tř. ZŠ) objevíte angličtinu v novém světle. Zapojte své studenty do téměř reálných situací, kde budou používat angličtinu při prozkoumávání světa vědy, techniky, inženýrství a matematiky.

Registrace je ZDARMA pro všechny učitele! 

Otevřete svým studentům okno do světa angličtiny spojeného se světem STEM a posuňte výuku na další úroveň.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů