Žáci ždírecké školy se v angličtině zlepšili za 9 měsíců jako jiní za 4 roky

Zlepšení, jakého se v angličtině podle evropských osnov očekává za dva až čtyři roky, se podařilo žákům ždírecké školy za pouhých devět měsíců. Ukázaly to nezávislé testy Scio Scate. V této základní škole v letošním školním roce zavedli ke studiu angličtiny plošně program z laboratoří neurovědců společnosti Scientific Learning. Výsledky jsou u žáků už dobře vidět. „73 procent dětí, které intenzivně pracovaly v programu Fast ForWord, si zlepšilo angličtinu o celou jednu úroveň podle Společného evropského referenčního rámce pro jazyky. K tomu, aby takové úrovně žáci mohli dosáhnout, potřebovali alespoň 70 procent doporučené docházky,“ uvedla Michaela Tilton, jednatelka společnosti Nuerasoft, která je výhradním distributorem programů Scientific Learning v ČR a SR.

Podle Michaely Tilton k takovémuto rapidnímu učení angličtiny dochází zejména proto, že žáci nejprve připraví svůj mozek na efektivní učení nového jazyka vytvořením správných otisků hlásek angličtiny a následně intenzivně trénují mozek v angličtině. Tímto způsobem se angličtinu ve světě již učí více než 3 miliony studentů. Program vytvořený neurovědci na první pohled připomíná dětskou počítačovou hru, ale jde o velmi sofistikovaný nástroj posilující schopnost učit se a vstřebávat angličtinu přirozeným způsobem, tak jako by to byla druhá mateřština. Jde o učení v angličtině kdy program se s každým kliknutím přizpůsobuje úrovni studenta a optimalizuje tak rychlost s jakou student v angličtině postupuje. Pravidelná práce v programu 5x týdně minimálně 30 minut je vždy pro nové zájemce zdrojem obav. Přimět děti v programu pracovat však nebylo příliš obtížné. „Poctivost, se kterou žáci program navštěvují, mě nepřestává udivovat. Je to program, který žáky baví, je pro ně atraktivní,“ zhodnotil ředitel ždírecké základní školy Ota Benc. Jeho škola je první v republice, která program plošně zavedla.

„O program již projevila zájem i výběrová střední škola, která od programu očekává výrazné zlepšení v připravenosti studentů k maturitám v angličtině a přijímacím zkouškám na zahraniční školy,“ dodává Michaela Tilton.

Scientific Learning (https://scilearn.cz) je výuka angličtiny založená na dlouholetých výzkumech předních světových neurovědců. Po celém světě program ji využívá přes 3 miliony studentů ve více než 40 zemích. Do České republiky se dostala před dvěma lety. Tato výuka je vhodná jak pro úplné začátečníky, tak i pro pokročilé, kteří si potřebují rychle vylepšit angličtinu například před důležitým pohovorem či pracovní cestou. Využívají ji i studenti připravující se na studium v zahraničí. Už po třech měsících studenti pocítí zlepšení. Je potřeba se studiu věnovat minimálně 30 minut pětkrát týdně.

Tisková zpráva – 7. července 2015

KONTAKT:

Ota Benc,

ředitel ZŠ Ždírec nad Doubravou

e-mail: reditel@skola.zdirec.cz

tel.: 774 115 270

Michaela Tilton, jednatelka společnosti Nuerasoft s.r.o., výhradní distributor programů Scientific Learning v ČR a SR

e-mail: michaela@nuerasoft.cz

tel.: 608 476 041

Učitelé angličtiny na ZŠ! Obohaťte výuku angličtiny zajímavými STEM články, videi a pracovními listy

Chcete udělat z výuky angličtiny nezapomenutelný zážitek? Máme pro Vás něco, co Vaše studenty zavede za hranice běžné učebnice - fascinující spojení angličtiny a STEM témat (Science, Technology, Engineering, and Mathematics)!
V naší široké škále 15 článků se spoustou doprovodných materiálů (audio, video, pracovní listy), které vycházeli jako součást anglického časopisu JUMP pro začátečníky (jazyková úroveň A0 – A1, vhodné pro 3. – 7. tř. ZŠ) objevíte angličtinu v novém světle. Zapojte své studenty do téměř reálných situací, kde budou používat angličtinu při prozkoumávání světa vědy, techniky, inženýrství a matematiky.

Registrace je ZDARMA pro všechny učitele! 

Otevřete svým studentům okno do světa angličtiny spojeného se světem STEM a posuňte výuku na další úroveň.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů