Robotics – článek, video, materiály ke stažení

Máme pro vás další video a hromadu materiálů ke stažení, které vytváříme ve spolupráci s anglickým časopisem pro školáky JUMP. A jaké téma budou vaši angličtináři tentokrát objevovat? Téma robotů 🙂

Jak už víte, každý měsíc v časopisu JUMP vychází mimojiné i článek v angličtině na STEM téma (Science, Technology, Engineering, Math). V jednoduché angličtině představujeme dětem zajímavá témata, kde se něco přiučí. Ke článku najdou děti také výukové karty na angličtinu (flashcards), které si mohou vystřihnout a pracovat s nimi dle návodu, který je ke stažení. Výslovnost si procvičí podle natočeného videa, nebo díky MP3 nahrávce ke stažení. K článkům jsou k dispozici i nahrávky rodilými mluvčími a pracovní listy (worksheets) ke stažení zdarma.

Tentokrát jsme ve STEM tématu vybrali „Robotics. I když se na první pohled může zdát, že je to téma velmi těžké, věřte, že je to pro většinu dětí opravdu přitažlivé téma. Díky propracovaným materiálům se dozví základní názvosloví týkající se robotů a programování. Celým videem děti provází hlasem rodilá mluvčí Sarah, která jasně a srozumitelně vysvětlí pojmy týkající se robotů.

Pokud jste učitel a článek nevyužijete v hodinách angličtiny, předejte ho prosím kolegům, kteří se věnují metodě CLIL.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Článek a obrázkové flashkarty

Článek najdete v únorovém čísle časopisu JUMP. Pokud se teprve rozhodujete, zda časopis JUMP pro své dítě objednat, níže je náhled článku. Ale mějte na paměti, tohle je jeden z mnoha článků a cvičení z časopisu Jump, které vašemu dítěti zlepší angličtinu!

Flash Cards jsou skvělé na procvičování základních pojmů a dají se vzít i na cesty. Navíc jsou součástí každého čísla STEM a díky tomu může mít váš angličtinář již pěknou sbírku a neustále vybraná slovíčka trénovat, udržovat aktivní slovní zásobu a hrát hry.

Číslo 02/2022 časopisu JUMP, jehož je rubrika STEM součástí – a tedy i aktuální téma „Robotics“ obsahuje ale i mnoho dalších báječných článků, tipů a aktivit, které si děti užijí, a naučí se tak spoustu nových slovíček, ustálených slovních vazeb a zajímavostí obecně.

Pracovní listy k článku a videu

Každý měsíc je v rámci rubriky STEM nejen k dispozici video a texty, ale také hravé pracovní listy, díky kterým si snadno školáci procvičí novou slovní zásobu, ustálená slovní spojení a lépe tak pochopí to, jak nové vědomosti zařadit do už známých větných celků.

Pracovní listy, respektive zadání a to jakým způsobem se témata procvičují, jsou každý měsíc jiné. 

Nezapomeňte, že pokud si chcete pracovní listy vytisknout, je potřeba si je stáhnout zde >>. Obrázky zde jsou jen náhledové, abyste věděli, co na vás čeká. A ještě prozradíme, že ke stažení najdete i řešení k těmto pracovním listům.

Pokud se Vám článek a video líbí, nezapomeňte dát like nebo napsat komentář na našem YouTube kanálu, kde najdete i další videa z této STEM série. A nezapomeňte náš YouTube kanál odebírat (SUBSCRIBE), aby Vám žádné nové video neuteklo.

Unikátní kombinace časopisu Jump a programu SciLearn English

Časopis JUMP a program SciLearn English využívá řada škol a školáků po celé ČR. SciLearn English jako jediný program na světě nejprve připraví mozek na angličtinu a pak jí s dětmi (nebo i dospělými) dále trénuje jako osobní kouč – přizpůsobuje se studentovi s každým kliknutím myši. Program Reading Assistant nebo-li asistent anglického čtení, který je součástí SciLearn English, nabízí stovky článků na různých úrovní a v různých žánrech včetně předmětů jako je dějepis, zeměpis, matematika, ochrana životního prostředí, globální tématat atp. – ideální k přípravě na CLIL.

Kombinace programu SciLearn English a časopisu JUMP postaví vaše děti na cestu k dokonalému zvládnutí angličtiny.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů