Jak připravit hlavu na angličtinu, aby další učení šlo rychleji

Začneme trochu smutnou statistikou, která nám říká, že pouze asi 15% Čechů umí dobře anglicky. A to ještě neznamená výborně – těch je ještě méně. A jak se můžete Vy nebo třeba Vaše děti k těmto 15% přidat?

Poznáváte se v některém z následujících tvrzení?

 • Možná si říkáte, že nemáte na angličtinu hlavu.
 • Nebo možná máte pocit, že vám slovíčka nelezou do hlavy. Že se poctivě učíte slovíčka, ale když se naučíte nějaká nová, tak už zapomínáte ta, co jste se učili minule.
 • Nebo možná už jste v angličtině postoupili tak daleko, že dokážete číst texty, třeba i poměrně složité texty, ale kámen úrazu nastává v okamžiku, kdy máte rozumět mluvené řeči anebo kdy máte s někým v angličtině plynule hovořit.
 • Možná znáte veškerá gramatická pravidla nebo většinu z nich a přesto, když mluvíte, tak děláte chyby, protože je nestíháte aplikovat nebo je prostě nestihnete správně použít.
 • Nebo možná o vás platí to, že i se třeba angličtině domluvíte, ale jakmile slyšíte rodiláka, tak je konec, protože rodiláci mluví strašně rychle a hrozně drmbolí nebo aspoň se vám to takhle zdá.
 • A nebo možná vaše výslovnost není tak dobrá, takže se stydíte mluvit.
 • A možná je to i způsobeno tím, že když mluvíte, tak se vám často stává, že vám někdo nerozumí a musíte se opravovat v té výslovnosti.
 • No a možná to všechno znamená, že vás angličtina nějakým způsobem brzdí ve vaší kariéře.

Chcete zlepšit angličtinu svých dětí?

 • Možná máte pocit, že se Vaše dítě sice učí angličtinu, ale vůbec ho to nebaví.
 • Možná máte pocit, že Vaše děti nemají na angličtinu hlavu.
 • Nebo vaše děti třeba mají z angličtiny jedničku, ale když přijedete na dovolenou, tak zjistíte, že si nedokážou ani objednat v restauraci, na to už si pak s někým popovídat v angličtině.
 • A nebo nemají z angličtiny jedničku, naopak jim třeba hrozí velmi špatná známka, která jim může pokazit vysvědčení. A to vy nechcete.
 • Nebo máte doma dítě, které je už na střední škole a obáváte se, že jestli se nestane zázrak, tak z angličtiny neodmaturuje.

Na angličtinu můžeme připravit mozek

Ať je to, jak je to, pokud vaše děti nemají dokonalou angličtinu a Vy byste chtěli je na cestu k té dokonalé angličtině poslat, tak se společně podíváme na to, jak na angličtinu můžeme připravit mozek. Nebo hlavu, to je to stejné. 🙂

Existuje metoda, která vlastně pomůže v tom, abyste tyhle ty věci – že nerozumíte mluvené řeči, že špatně vyslovujete, že nedokážete aplikovat pravidla, která jste se naučili, že zapomínáte slovíčka, zvládli překonat.

Tři tajemství

Prozradím vám vlastně tři taková tajemství. Jednak, jak porozumět mluvené řeči. V běžné rychlosti mluvené řeči. A při té příležitosti si řekneme, proč je vlastně pro nás tak těžké té mluvené řeči rozumět.

Druhou věc, kterou vám prozradím, je, jak si dokážete vylepšit výslovnost. V žádném případě to nebude, že musíte do nekonečna opakovat po rodilé mluvčí. Tam je totiž zásadní problém, který je potřeba nejprve překonat, k tomu, abyste vůbec po tom rodilé mluvčí byli schopni správně opakovat.

No a další věc, na kterou se podíváme, je, proč je učení angličtiny tak pomalé. Proč vám nejdou aplikovat ta pravidla v rychlosti, v jaké byste chtěli. Proč si nepamatujete slovíčka, proč zapomínáte slovíčka anglická a máte problém vlastně tu řeč si nějakým způsobem zrychlit a zdokonalit.

Pozvánka na webinář

Zvu Vás na zdarma webinář, kde vám vše vysvětlím. 🙂 Záznam budete mít k dispozici ihned po registraci zde >> a vše si budete moci v klidu poslechnout.

Učitelé angličtiny na ZŠ! Obohaťte výuku angličtiny zajímavými STEM články, videi a pracovními listy

Chcete udělat z výuky angličtiny nezapomenutelný zážitek? Máme pro Vás něco, co Vaše studenty zavede za hranice běžné učebnice - fascinující spojení angličtiny a STEM témat (Science, Technology, Engineering, and Mathematics)!
V naší široké škále 15 článků se spoustou doprovodných materiálů (audio, video, pracovní listy), které vycházeli jako součást anglického časopisu JUMP pro začátečníky (jazyková úroveň A0 – A1, vhodné pro 3. – 7. tř. ZŠ) objevíte angličtinu v novém světle. Zapojte své studenty do téměř reálných situací, kde budou používat angličtinu při prozkoumávání světa vědy, techniky, inženýrství a matematiky.

Registrace je ZDARMA pro všechny učitele! 

Otevřete svým studentům okno do světa angličtiny spojeného se světem STEM a posuňte výuku na další úroveň.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů