Double English - začínáme se SciLearn

1

Mrněte na video

Pokud patříte mezi ty, co nečtou návody k použití a raději si na všechno přijdou sami metodou pokusu a omylu, skočte rovnou na konec této stránky. Pro vás ostatní máme připravené 12-minutové video, které vám ukáže jak na to.

2

Proběhněte naše tipy

Než se pustíte do spuštění programu, mohou se vám hodit naše tipy na to, čeho si všímat, co dělat a čeho se třeba i vyvarovat. Můžete se sem i vracet opakovaně až budete s programem pracovat. Takže tip č. 1 - uložte si tuhle stránku do oblíbených.

3

Jděte do toho

Teď už je na čase jít do toho. Najděte si čas, kdy jste v klidu, nikdo vás neruší, vypněte zvonění telefonu, udělejte si kávičku a spusťte první cvičení. Pamatujte, že spuštěné cvičení nelze zastavit, teprve po konci cvičení si můžete udělat pauzu.

1. Přehrát video

Pokud jste věčný začátečník nebo mírně pokročilý budete začínat tímto modulem, pokud jste více pokročilí, je možné, že budete mít vyšší verzi tohoto modulu, ale principy jsou stejné, takže to stojí za zhlédnutí.

2. Tipy pro vás

Rozplánujte si dobře čas - jak dlouho potřebujete být nerušeni

Než začnete, je potřeba rozumět tomu, jak jsou jednotlivé lekce časově rozloženy. Máte nastavený nějaký čas lekce, který jste si zvolili s lektorem. Řekněme, že máte nastavených 50 minut na 1 lekci. Můžete tedy počítat, že od začátku do konce lekce to bude trvat 50 minut, ale pouze POKUD budete pracovat na dalším cvičení vždy po skončení předchozího - jinými slovy nebudete si mezi cvičeními dělat pauzy. Po přihlášení do programu kliknete na tlačítko START a objeví se vám obrazovka s jednotlivými cvičeními v modulu a ty, které máte dnes za úkol budou zvýrazněné a půjde na ně kliknout. Zvolíte některé z nich a cvičení se spustí. Jeho délka bude poměrná část délky lekce a počtu cvičení na dnešní lekci. Takže pokud je délka vaší lekce nastavena na 50 minut a dnes se vám rozsvítila 3 cvičení, bude každé cvičení trvat 50/3= cca 17 minut. Je proto nutné, abyste měli 17 nerušených minut. Pokud si uděláte pauzu během spuštěného cvičení, čas vám běží dál a cvičení se po 17 minutách uzavře.

Nesnažte se vypadat před programem lépe než na tom jste

Program se vám bude přizpůsobovat s každým kliknutím. Pokud vám něco nejde, bude to s vámi trpělivě trénovat. Odpovídejte bez velkého váhání a rozmýšlení a v žádném případě se nesnažte vyhledávat si odpovědi někde mimo, abyste odpovídali správně. Program potřebuje vědět, jak na tom jste, aby to s vámi mohl natrénovat. Pokud vám někdo kouká při práci přes rameno, rovnou ho upozorněte, že jakákoliv pomoc od něj vám znehodnocuje účinnost programu.

Klidně dělejte chyby - chybama se člověk učí

Dokonalost tohoto programu mimojiné spočívá v tom, že vás opakováním a díky vašim chybám učí. Kdykoliv odpovíte špatně, hned vám to dá vědět a ukáže vám správnou odpověď. Trénuje tím váš mozek, aby si zapamatoval správné odpovědi. Pustí vás dál jen když si bude jistý, že to fakt válíte, jak když bičem mrská. Proto se vám může stát, že máte pocit, že už to docela umíte a pořád se točíte v tom samém - pokud je to totiž něco hodně důležitého, program od vás může chtít i 100% přesnost. Ale nebojte, často se to nestává.

Práci v programu většinou nepotřebujete doplňovat učením se z papíru

Už jsme říkali, že se vám program přizpůsobuje a trénuje s vámi vše až do úplného natrénování. Když tedy například chcete trénovat slovíčka, je mnohem zábavnější a účinější, když je natrénujete v programu, než abyste si je nechali poslat a učili se je z papíru. Nicméně někteří studenti prostě bez papíru nedokáží žít, a tak, pokud mezi ně patříte, rádi vám je pošleme. Ve vyjímečných případech, kdy vám nepůjde třeba něco ze složitější gramatiky nebo si chcete texty projít i z papíru, tam to má svůj smysl, a lektor vám vše potřebné zašle. Jen se pokuste ubránit pokušení si k tomu psát český překlad.

3. Jděte do toho

Nejprve budete potřebovat odkaz. Klikněte na tlačítko, které vás vezme na přihlašovací stránku a tu si dejte do oblíbených a případně si ji přidejte i na lištu. Příště už jen kliknete na vytvořený odkaz. 

TIP: Pokud byste se někdy přihlašovali třeba z jiného počítače a potřebovali jste rychle najít odkaz, stačí když půjdete na hlavní stránku SciLearn.cz a dole v patičce kliknete na link v sekci Přihlášení - Vstup do DoubleEnglish.